המהפכה הדיגיטלית החברתית החדשה

בארבעת החודשים האחרונים אנו עדות למהפכה בתחום הדיגיטלי העסקי, הקמעונאי, האישי ובעצם, השינוי הדיגיטלי נוגע לנו בכל תחום בחיים.

במאמר זה אתרכז במהפכה הדיגיטלית מההיבט העסקי.

החל משנות ה 80 במאה הקודמת אנו חווים שינוי עולמי בטכנולוגיה האלקטרונית דיגיטלית כשהמחשבים התחילו להיכנס לבתים הפרטיים והושק מכשיר הטלפון הנייד הראשון. במהלך שנות ה 90 הפך האינטרנט למוצר נוכח בבתי עסק רבים וגם בבתים הפרטיים, עד תחילת שנות האלפיים רוב מדינות העולם התחברו לרשת האינטרנט, כמחצית ממשקי הבית החזיקו מחשב ביתי והשימוש במכשירי הסלולר הפך נפוץ בעולם כולו.

בתחילת שנות האלפיים חלה פריצת דרך והמחשבים האישיים הפכו נגישים לבעלי עסקים ומשקי בית, Google, מנוע החיפוש החזק בעולם הושק בשנת 1998, הידע, המידע והעולם כולו הפך נגיש וקרוב מאי פעם.

במהלך תחילת שנות האלפיים הפך מכשיר הסלולר לנגיש יותר, משוכלל יותר, ומחובר לכל הרשת הדיגיטלית שהייתה עד כה נגישה למחשבים, ההתחברות למידע הפכה פשוטה ונגישה לכולנו, מערכות הידע הפכו נגישות בלחיצת כפתור מכל מקום, הוקמו רשתות חברתיות, אפליקציות ופתרונות דיגיטליים שהפכו את חיינו לקלים יותר ונוחים יותר.

היום, בתחילת שנות העשרים של המאה ה 21 אנו חווים את עיצומה של מהפכה דיגיטלית חדשה, שונה, ואולי קל לנו יותר להתרגל אליה.

בחסות מגיפת הקורונה העולמית, הבידוד החברתי וחוסר היכולת לנוע בעולם, אנו לומדים להשתמש ולנצל את כוחו של האינטרנט, כוחן של הרשתות החברתיות והאפשרויות הרבות להיות בתקשורת בדיגיטל.

כעצמאיות, נחשפנו לשינוי שחייב אותנו להתאים את שירותנו לרשת, כמו כל בעלי העסקים בימים אלה. ספורט עבר לדיגיטל, ייעוצי תזונה, לימודים, גם ייעוצים קוסמטיים, טיפולים רגשיים למיניהם, פגישות נטוורקינג ועוד.

בשבועות האחרונות בדקתי עם קולגות מה הן מרגישות והם הן חוות שינויים בהתנהלות העסקית שלהן בדיגיטל, אחרי השוק וההלם שעבר על כולנו, חלקנו בחרנו להשתבלל ולהתרכז בבית כרגע, חלקנו היינו זקוקות לזמן עיכול וחלקנו עפנו מהרגע הראשון.

רוב בעלות העסקים למדו להפיק את המיטב מהמצב. התאימו את השירותים שלהן לדיגיטל, יצרו שירותים חדשים, למדו איך למכור את המוצרים שלהן, לגבות כספים, ללמוד וללמד. המצב הכריח אותנו ללמוד להיות הרבה יותר מרוכזות, מדוייקות, חוסך לנו את זמן ההגעה לפגישה, שיחת החולין והרעשים מסביב. גם מי שהתקשתה והתעקשה לא לקבל את המצב הבינה עם הזמן שהעולם מתקדם לכיוון הדיגיטלי ולמדה להשתמש בו.

נכון, חסר המגע הפיזי, החיבור והפגישה של העיניים, בפגישות קבוצתיות מומלץ לשמור על סדר ולהיות סבלניות, לאט לאט אנו חוזרות לפגישות הפרונטליות.

ולסיכום, אנחנו אלה שייכתב עליהם בספרי ההיסטוריה, על המהפכה הדיגיטלית החברתי שאנו חווים עכשיו, על מציאות חדשה שקורמת גידים ועל וירוס שהפר את האיזון העולמי.

שלך, הילה ברהון, מלווה עסקית שרואה אותך.


14 צפיות

רוצה לגלות מה הן 10 היסודות לעסק מצליח?

להורדת המדריך מלאי את הפרטים והמדריך יישלח אלייך במייל

צרי קשר

052-3252450

hila.barhon@gmail.com
Israel

  • Instagram
  • YouTube
  • Facebook

כל הזכויות שמורות להילה ברהון